Ve chvíli, kdy se rozhodnete provést rekonstrukci střechy, je dobré myslet nejen na volbu vhodné střešní krytiny, výměnu latí a instalaci nezbytných doplňků, ale také na důkladné zateplení. Tepelná izolace střechy totiž zvýší komfort bydlení a přinese i několik dalších výhod.

Zamezení tepelných ztrát

Hlavním důvodem, proč přistoupit k zateplení střechy, je zajištění objektu vůči zbytečným tepelným ztrátám. Je prokázáno, že

Stará střecha

Stará střecha

velké množství tepla z objektů uniká právě skrz střechu, pokud má špatnou tepelnou izolaci, případně jí zcela chybí.

V takovémto případě pak v zimě topíte jako diví, přesto je v domě stále zima a musíte neustále přikládat pod kotel či zapínat radiátory naplno. Většina majitelů objektů se sice pustí do rekonstrukce oken, ale zapomíná na střechu.

Kvalitním zateplením střechy lze dosáhnout snížení spotřeby energií v domě až o několik desítek procent. Zejména to platí pro menší rodinné domy, ale stejně tak je zateplení užitečné i v klasických bytových domech.

Prodloužení životnost střechy a celého domu

Kromě této hlavní funkce přináší zateplení i některé další výhody. Jednak je podkroví lépe připraveno na případnou vestavbu, z níž lze udělat další obytný prostor, jednak přispívá i k prodloužení životnosti střechy, potažmo i celého objektu. Zateplená střecha není tolik namáhána, neškodí jí tolik vítr, déšť či sníh.

Ideálním řešením je kompletní rekonstrukce střechy na klíč

Zateplení či kompletní rekonstrukci střechy raději přenechejte odborníkům, kteří mají dostatečné zkušenosti. Takzvanou realizaci střechy na klíč, která zahrnuje její kompletní přestavbu (včetně výměny latí i střešní krytiny) vám provede společnost Střechy Novák. Více informací o ní se dozvíte na internetových stránkách strechy-novak.cz.